שלב הטעימות - אילו כלים מומלץ לרכוש לתינוק? | דוורון מוצרי תינוקות

היכרות ומעבר למזון מוצק זה הוא אחד השלבים המרגשים ביותר בהתפתחות התינוק. כאשר אתם רואים שהתינוק שלכם גדל והוא מוכן להתנסות באוכל מוצק, אלו הם הכלים והמוצרים שמומלץ לכם לרכוש.

כסא אוכל לתינוק

כדי להתחיל להתנסות במזון מוצק על התינוקות להיות מסוגלים לשבת באופן עצמאי. ברגע שזה קורה אפשר ורצוי לרכוש עבורם כסא אוכל איכותי. בדרך זו הם יוכלו להצטרף לארוחות המשפחתיות ולשבת עם כולם לצד השולחן. בחירת כסא תינוק זו תורה בפני עצמה והיא דורשת התייחסות לכמה וכמה פרמטרים החל ביציבות ובטיחות, דרך נוחות ותחזוקה ועד תקציב. ישנו מגוון גדול של כיסאות אוכל לתינוק כך שעם הקדשת מעט זמן ומאמץ תוכלו בהחלט לבחור את הסוג המתאים.

סינרים

סינרים מאוד עוזרים לשמור על הבגדים בעת האכלה וגם אם התינוק מרייר, תמצאו אותם כמאוד יעילים. ישנם סוגים שונים של סינרים כך שתוכלו לבחור את הסוג שאתם מעדיפים. האפשרויות שעומדות לרשותכם רבות וביניהן: סינרי האכלה מבד מגבת, סינרי פלסטיק עם כיס נשלף לתפיסת מזון נופל, סינרים חד פעמיים, סינרי חולצה שמלבישים על הראש, סינרי סקוץ' שסוגרים סביב הצוואר ועוד.

כפיות

האכלת התינוק מתבצעת על ידי כפית. היות ובהתחלה התינוקות אינם מנוסים כל כך, כדאי לקנות כפיות קטנות וארוכות מסיליקון. לסיליקון יש מגע רך, נעים ולא מתכתי, ולרוב עיצוב הכפיות המיועדות לתינוקות מאוד גמיש ונוח לאחיזה של ההורים. הכפיות גם מעוצבות כדי לאפשר לתינוק לאחוז את הכפית בצורה נוחה, ויש להן ידית ארוכה וקצה מורם.

קעריות וצלחות

בשלבי ההתנסות הראשונים, האוכל של התינוק מוגש טחון, מרוסק או מגורד, לכן הכי נוח להאכיל אותו באמצעות קערה עמוקה. מכיוון שבהתחלה התינוק לא יאכל כמויות גדולות קערה קטנה בהחלט מספיקה. אחד הפטנטים היותר שימושיים בתחום הוא קערה עם תחתית דביקה. קערה כזו נדבקת בחלקה התחתון לשולחן או למגש של כסא האוכל, והתינוק אינו יכול להפוך את תכולתה. על אותו משקל ישנן גם צלחות נדבקות עם ציורים חמודים, צבעים מגוונים וגודל אידיאלי להאכלה ראשונית.

כוס אימון

כוס אימון מאמנת את התינוק לשתות נכון, עיצובה הייחודי מסייע לו להתרגל באופן הדרגתי לשתייה מכוס רגילה. ישנם עיצובים שונים של כוסות אימון, רובן חולקות מאפיינים דומים כמו למשל פייה מפלסטיק במגע נעים, ידיות אחיזה ארגונומיות, אחיזה בטוחה ונוחה של הכוס, מנגנון מונע טפטוף כך שהתינוק יכול ללגום מים מבלי שהבקבוק יטפטף עליו. מנגנון זה גם מסייע בוויסות זרימת המים לפיו של התינוק.

טעימון לתינוק

מוצר נוסף אשר הופך את שלב הטעימות להרבה יותר פשוט, ידידותי ובטוח הוא טעימון לתינוק. השימוש בטעימון עוזר בהרגלת התינוק למזון מוצק ולהתנסות בטעמים חדשים, זאת ללא סכנת חנק. שמים בטעימון פירות, ירקות ובשר והתינוק מוצץ או לועס את האוכל בבטחה. לטעימון יש רשת קטנה שנשלפת בקלות ואפשר לנקות אותה והוא מותאם לידיו הזעירות של התינוק ועל כן מאוד נוח לאחיזה ושימוש.

צלחות עם מכסה

כשאתם מרגילים את התינוקות לאכול מזון מוצק, עליכם תמיד להיות ערוכים, במיוחד כשאתם נמצאים בחוץ בזמני ההאכלה. לשם כך ישנן צלחות מחולקות או צלחות רגילות עם מכסה, כך אתם יכולים להכין אוכל מבעוד מועד ולקחת אותו אתכם. אם אתם נמצאים בחוץ ולא בבית שאפשר לחמם את המזון, ארזו את הצלחות עם האוכל בצידנית ששומרת על הטמפרטורה של המזון אופטימלית.

מושב הגבהה לתינוק

גם אם רכשתם כסא אוכל, כדאי מאוד להצטייד בנוסף במושב הגבה לתינוק. מוצר זה מאוד שימושי כשאתם מתארחים אצל בני משפחה וחברים, כך בעת האוכל רק תצטרכו להלביש את המושב המגביה על הכסא הרגיל ולאפשר לפעוט לשבת לאכול עם כולם. מושב לתינוק מאוד נוח לנשיאה, הוא אינו גדול ומתלבש על רוב הכסאות. כמו כן יותר פשוט לקחת אותו ממקום למקום, שכן גודלו קטן בהשוואה לכסא האוכל של התינוק.

עכשיו כשיש לכם את כל הכלים והמוצרים הנחוצים, אתם מוכנים לחשוף את התינוק לטעמים, מרקמים וריחות ולצאת לדרך חדשה, אשר בסופה, התינוק הקטן, שעד לפני רגע היה תלוי בכם לחלוטין, יהפוך ליותר ויותר בוגר ועצמאי.