כיצד עוזרת רכיבה על תלת אופן / אופני איזון להתפתחות ילדך | דוורון מוצרי תינוקות

רגע לפני שאתם קופצים שלב וקונים לילדיכם אופניים "רגילים" כדאי שתדעו שרכיבה על תלת אופן או אופני איזון תורמת רבות להתפתחותם, ואפילו יכולה להקל על רכישת השליטה ברכיבה על אופניים.

ההתנסות בדברים חדשים היא אחד הדברים הכי כיפיים בילדות, כאשר רכיבה על אופניים נחשבת לאחת ההתנסויות היותר משמעותיות שישנן. לעיתים הלמידה אפילו מתפרשת ממש כטקס מעבר מילדות לבגרות. אולם בעוד שכולנו מסכימים שרכיבה על אופניים היא חיונית, הדעות חלוקות לגבי הדרך האופטימלית ללמוד כיצד לרכב על אופניים. באיזו דרך שלא תבחרו, השימוש בתלת אופן או באופני איזון, יכול להקל על המשימה ולהפוך את רכישת המיומנות החדשה לפשוטה וקלה. על הדרך: הוא גם מציע יתרונות רבים נוספים להתפתחות הילדים.

קודם כל: מה ההבדל בין תלת אופן לאופני איזון?

לעיתים רבות אנשים לא יודעים בכלל על קיומן של כאלו אפשרויות, מה גם שהם לא מודעים להבדלים הקיימים בין תלת אופן לאופניי איזון. אז בואו נעשה קודם סדר בדברים:

  • תלת אופן – כנרמז משמם, אלו הם אופניים ולהם שלושה גלגלים. לא מדובר בגלגלי עזר לאופניים הרגילים, כי אם בשלושה גלגלים מובנים, טריק נחמד במגוון צורות וגדלים אשר הופך את כלי הרכיבה להרבה יותר יציב ומאפשרים לפתח שיווי משקל.
  • אופני איזון – אלו הם אופניים ללא דוושות (פדלים) שכדי לנוע איתם יש להשתמש בלא אחרות מכפות הרגליים. כאן אין את הפריווילגיה של הגלגל הנוסף, על הילדים ללמוד כיצד לאזן את עצמם, זו מיומנות שנרכשת עם הזמן.

ביחרו את תלת האופן או אופני האיזון המתאימים לכם

אז כיצד רכיבה על אופני איזון או תלת אופן תתרום לילדך?

רכיבה ללא דוושות מאפשרת לרוכבים הצעירים לחוש יותר ביטחון כשהרגליים שלהם נמצאות על הקרקע תמיד והם אלו ששולטים במהירותם. אופני איזון ותלת אופן מאוד בטוחים לשימוש והם מאפשרים לילדים להתחיל ללמוד לרכב בגילאים צעירים יותר. הם מחזקים את הרגליים עבור אלו שאין להם מספיק כוח לדחוף את האופניים באמצעות דוושות, הם מתגלגלים בקלות על משטחים שונים והם אפילו מתאימים לילדים עם מוגבלויות שמתקשים בדיווש מסיבות כאלו ואחרות. הכי חשוב: פשוט כיף לרכב עליהם והם מסבים הנאה גדולה לילדים.

שלוש סיבות להשתמש באופני איזון או תלת אופן

  • בטיחות – אופני איזון ותלת אופן מתמקדים יותר בהשגת איזון מאשר בדיווש. הם עוזרים לילדים לפתח שיווי משקל טוב יותר, הם אינם מסורבלים או קשים לרכיבה והם מתאימים לסוגים שונים של משטחים. כתוצאה מהאימון המוקדם הילדים יהיו מוכנים יותר להפתעות בלתי צפויות, יוכלו לשלוט במהירות וביציבות ולכן הסיכוי שלהם ליפול ולהיפצע יפחת.
  • תקציב – ישנם אנשים שמאמינים שרכישת אופני איזון או תלת אופן אינה משתלמת. אנו אומרים שפשוט אפשר לוותר על אופניים עם גלגלי עזר. אפשר לעבור מתלת אופן ישירות לאופני איזון ומשם ללמוד לרכב על אופניים בקלות ובמיומנות. זאת כמובן לאחר שהילדים רכשו מספיק ביטחון עצמי ולמדו לאזן את עצמם.
  • עצמאות – ילדים שרוכבים על תלת אופן ואופני איזון לרוב לומדים מהר יותר ובגיל מוקדם יותר לרכב על אופניים עם דוושות וללא גלגלי עזר. ברוב המקרים האימון מאיץ את ההתקדמות ומשפר את היכולות והביצועים שלהם. הילדים אינם צריכים להתאמן המון עד להשגת המיומנות, הם לא חווים תסכול, פשוט עולים על האופניים ונוסעים בכוחות עצמם, ללא הצורך בליווי.

לסיכום: אופני איזון ותלת אופן מחזקים את שרירי הרגליים והופכים אותן לחזקות יותר. הם משפרים את הקואורדינציה במידה רבה, והכי חשוב: הם קלים לרכיבה ולשימוש.

טוען...