משחקים דו לשוניים – דוברי עברית ואנגלית | דוורון מוצרי תינוקות

דו לשוניות מוגדרת כיכולת להבין, לדבר ולהשתמש בשתי שפות ויותר. במידה וברצונכם לעזור לילדיכם לרכוש שפה נוספת, יהיה לכם קשה לעשות זאת באופן מלאכותי ולדבר בשפה שאינה שפת אמכם. למעשה בדרך מלאכותית רכישת השפה לא פשוטה וצריך להשתמש בעזרים שונים כגון ספרים, תוכניות טלוויזיה ומשחקים. הדבר המומלץ לעשות כדי לעזור לילדיכם לרכוש שפה חדשה בגיל צעיר הוא לרכוש משחקים דו לשוניים שיחשפו אותו לשפה נוספת באופן טבעי תוך כדי משחק והנאה.

למידה טבעית על ידי משחק

בחודשי החיים הראשונים של ילדים יותר קל להם ללמוד שפה זרה באופן טבעי. על מנת שהתהליך לא יהיה מאולץ ותוך חשיבה על צרכי ההתפתחות של הילד חברת צ'יקו יצרה סדרה של צעצועים דו לשוניים. באמצעות צעצועים אלו ילדים יכולים לתרגל שפות זרות באופן חופשי, להרחיב את עולמם ולפתח גמישות מחשבתית. המשחקים השונים מאפשרים לילדים לתרגל שפה לבחירתם וכך לחזור על המילים אותן שומעים, אם ירצו לעשות זאת. בין המשחקים הדו לשוניים היותר מומלצים תוכלו למצוא את שלושת הסוגים הבאים.

שולחן פעילות דו לשוני צ'יקו – Chicco Bilingual Grow And Learn Table

שולחן פעילות דו לשוני של חברת צ'יקו העולמית מתאים לילדים מגיל שנה ועד ארבע שנים. זהו השולחן הדו לשוני היחיד שמציע מגוון גדול של פעילויות אלקטרוניות וידניות, כמו למשל חפצים נשלפים שמעוררים את הסקרנות מעולמות המטבח, גן הירק, המוסיקה והאמנות. בעזרת עולמות המשחק והדמיון ועל ידי משחק בתחביבים הנפוצים והאהובים ביותר על ילדים, הילדים יכולים לתרגל את השפות הדו לשוניות הבאות: עברית – אנגלית, רוסית – אנגלית וצרפתית – אנגלית.

דרך המשחק, שולחן הפעילות חושף את הילדים לביטויים, מילים, שירים, צלילים, מילים ראשונות מעולם המספרים, שמות של צבעים, ירקות, תווי נגינה, כלים מוסיקליים ועוד. השולחן עומד על רגליים אותן ניתן להסיר ולהפוך אותו ללוח פעילות בישיבה.

סמי החפרפרת – Sam The Mole

משחק דו לשוני נוסף אשר מומלץ לילדים מגיל 10 חודשים ומעלה הוא סמי החפרפרת מבית צ'יקו. מדובר במשחק בסגנון התאם צורה דו לשוני, ולו המון הפתעות כמו למשל שירי אלף-בית, לימוד צורות, צבעים, שמות בעלי חיים, ספרות, שירים בעברית ובאנגלית ועוד. כמו כן בעזרת המשחק ניתן ללמוד צורות על ידי חמש צורות שיש להתאים למקום הנכון. לימוד הצורות נעשה על ידי לחיצה על החפרפרת, כאשר לוחצים עליה הצורות קופצות החוצה וכאשר מכניסים את הצורות למקומן, החפרפרת תקפוץ החוצה.

למשחק הדו לשוני סמי החפרפרת ישנם יתרונות רבים. מלבד תרגול שפה חדשה והעשרת השפה העברית, הוא מאפשר לילדים לרכוש מיומנויות קוגניטיביות על ידי פתרון בעיות והבנת יחסים סביבתיים. יותר מכך, המשחק משמיע קולות וצלילים ומראה אורות והילדים יגיבו לקצב עם תנועות הגוף.

טדי הדובי – Bilingual Teddy Count With Me

טדי הדובי הוא משחק דו לשוני נוסף מבית היוצר של חברת צ'יקו. הוא מתאים מגילאי 6 חודשים ועד 36 חודשים. טדי הוא דובי רך ונעים למגע ולו תכונות אינטראקטיביות. הוא מדבר, מוחא כפיים ומשמיע צלילים באמצעות שש נקודות לחיצה, בנוסף הוא גם מפיק אורות צבעוניים. בלחיצה על כף ידו הדובי יתחיל לדבר ולשיר, בעת לחיצה על האוזן או הרגליים הוא ישמיע קולות נחמדים והכל באנגלית ובעברית. טדי הדובי יעזור לילדיכם ללמוד מספרים ראשונים, איברי גוף, צבעים ובעלי חיים בעברית ובאנגלית תוך כדי משחק. הוא כולל מעל 40 מנגינות, שירים, משפטים מצחיקים ואפילו ילווה את ילדיכם עם שירי ערש מתוקים לפני השינה.

מלבד לימוד אנגלית טדי הדובי יעזור לילדיכם לפתח כישורי שפה על ידי הפקת צלילים וקולות ויחד הם יצאו למסע מופלא של לימוד החל מהמילים הראשונות ועד התפתחות מלאה של השפה. כמו כן הדובי מסייע לילדים להביע את עצמם טוב יותר, לשפר את יכולות התקשורת שלהם, לפתח את מערכת היחסים שהם יוצרים עם העולם מרגע הלידה ועוד.

צעצוע דו לשוני הוא משחק נהדר לילדיכם ומתנה מקסימה. חברת צ'יקו העולמית ידועה כמובילה בתחומה והיא מספקת אחריות של שנה. רגע לפני השימוש, יש לציין שמומלץ שלא לתקן את ההגייה של הילדים בעת המשחק וחשוב לשבח אותם על כל מאמץ שהם עושים כדי להגביר את הנכונות שלהם ללמוד ולהגביר את ההערכה העצמית שלהם.