מנשא לתינוק - כל מה שצריך לדעת | דוורון מוצרי תינוקות

הורים רבים שואפים לגדל את ילדיהם בקרבה ובנוחות מקסימלית והמנשאים לתינוקות הם הפתרון האידאלי, המציעים כל כך הרבה יתרונות, החל בתמיכה ביציבה הטבעית של התינוק, דרך הרגעה במקרים של בכי ואי נוחות ועד חיזוק הקשר בין התינוק להורים שלו. מכל הבחינות מדובר במוצר שהשימוש בו כל כך יעיל, אך אם אף פעם לא השתמשתם במנשא, אין זה מפתיע שהכל חדש ובלתי ידוע.

איך נבחר את המנשא האידיאלי לנו? באיזו סוג של מנשא כדאי להשתמש? מתי ניתן להתחיל? ומה עם סוגיית הבטיחות? כל אלו הן שאלות חשובות שטבעי שיעלו. לכן ריכזנו לכם תחת קורת גג את כל מה שצריך לדעת כאשר בוחרים מנשא לתינוק.

ניתן להתחיל להשתמש במנשא כבר מהיום הראשון

מה שהורים רבים לא יודעים הוא שאפשר להשתמש במנשא לתינוק מגיל לידה  ולא צריך לחכות עד שהתינוק יגדל. השימוש במנשא מאפשר לכם לשמור על קשר קרוב עם התינוק כבר למן הרגע הראשון, ולמרות שאפשר לקבל את הקרבה הזאת על ידי נשיאת התינוק על הידיים, הרבה יותר נוח להשתמש במנשא. קחו בחשבון שעלול להיות מעט כבד לשאת את התינוק כל כך הרבה שעות רצוף על הידיים. בנוסף המנשא מעניק לכם יד חופשית.

עליכם רק לוודא שהתינוק עומד בדרישות המשקל המינימליות למנשא שברשותכם.

עשו מעט חקר שוק

ישנם סוגים שונים של מנשאים שזמינים עבורכם, החל במנשא בד ועד מנשא טיולים לתינוק. שאלו את בני המשפחה, החברים והמכרים סביבכם לגבי הסוגים השונים והסתמכו על חוכמת ההמונים, לא פעם היא תרחיב את זווית הראייה שלכם. כמו כן בקשו להתנסות. לבשו את המנשא עליכם, שימו לב אם הוא נוח לכם ואם השימוש בו יהיה אופטימלי מכל הבחינות. שימו לב גם לאופן שבו לובשים את המנשא בפועל, ואם השיטה נוחה לכם.

יש דרכים שונים לשאת תינוק, הכירו אותן

יש תנוחות נשיאה שונות שיכולות לשמש אתכם כמו למשל נשיאת התינוק עם הפנים כלפי חוץ ונשיאה עם הפנים כלפי פנים. במנשא בד ניתן לשאת את התינוק גם בתנוחה עוברית או תנוחת שכיבה על הצד. משקלו, גילו ושלב התפתחותו של תינוקכם הם הפרמטרים שיקבעו מתי וכיצד להשתמש בתנוחות הנשיאה השונות.

אתם כמובן צריכים מעט לחקור את הנושא ולקרוא מדריכי שימוש כדי להיות בטוחים שאתם עומדים בדרישות המשקל והגיל המינימליות. אולם ברוב המקרים אפשר להשתמש בתנוחות הנשיאה השונות בהתאם לגיל. אם משתמשים במנשא לתינוק מגיל לידה יש לשאת את התינוק כשפניו מופנות כלפי פנים, או בתנוחה עוברית, אם סוג המנשא מאפשר זאת. מגיל 4 חודשים, כאשר לתינוקות יש שליטה טובה יותר על הצוואר והראש שלהם אפשר לשאת אותם עם הפנים כלפי חוץ.

שימוש בטוח במנשא

אין שום דבר חשוב יותר עבור הורים מאשר לוודא שהתינוק שלהם כמה שיותר אהוב ומוגן. לכן עליכם לשמור על הבטיחות שלו במנשא, תוך שאתם מוודאים שגם אתם מרגישים בנוח ובטוחים.

טיפים בעת השימוש במנשא:

  • נשאו את התינוק בתנוחה הנכונה – המשמעות היא לוודא שהוא יושב זקוף עם הצוואר נתמך לחלוטין, דרכי הנשימה פתוחות, הסנטר קרוב לחזה ואפשר לנשק את ראשו המתוק בקלות.
  • הקפידו על תנוחה נכונה של רגלי התינוק – התינוק צריך להיות בתנוחת M או צפרדע בתוך המנשא. כלומר רגליים רחבות ופתוחות עם ברכיים גבוהות. נשיאה זו תומכת בעמוד השדרה, הירכיים והרגליים של התינוק ומונעת בעיות.
  • בדקו שהכל מחובר כראוי – בדקו שכל הרצועות, הרתמות והאבזמים מחוברים כראוי ונעולים היטב כדי לשמור על בטיחות התינוק במנשא.
  • בדקו אם יש בלאי – שימו לב שאין חורים או קרעים בבד המנשא שעלולים להפוך אותו ללא בטוח לשימוש.
  • היו זהירים וערניים יותר – מכיוון שמרכז הכובד שלכם משתנה כאשר אתם לובשים מנשא עם תינוק בתוכו, הסיכוי שלכם ליפול גדול יותר. לכן היו יותר זהירים ומודעים לסביבתכם.
  • שימו לב לטמפרטורות – בעת השימוש במנשא התינוק קרוב יותר לגופכם ולכן קיים סיכון שהוא יתחמם יתר על המידה. שימו לב לעונה בשנה, לטמפרטורות בחוץ וללבוש שלכם ושל התינוק.
  • אל תשכבו עם המנשא – תינוקות צריכים להישאר זקופים כשהם נמצאים במנשא לכן אם אתם רוצים לשכב הוציאו אותם מהמנשא קודם כל.
  • אין לשתות משקאות חמים או לאכול מאכלים חמים – פירורי עוגיות על ראשו של התינוק אולי לא יהיו עניין גדול, אבל לעולם לא תרצו לשפוך בטעות על ראשו משקה חם. לכן שימו לב למה שאתם שותים ואוכלים.

אין ספק שמנשא זה פתרון אידיאלי להורים וכדי לוודא כי המנשא הנבחר יספק לכם את המענה המושלם. ברגע שבחרתם מנשא לתינוק התנסו בו ובדקו אותו בעצמכם, או אפילו הכניסו לשם בובה או דובון לפני שאתם משתמשים בו עם התינוק שלכם. מנשאים אינם מסובכים כפי שנראים ואם תקראו את הוראות ההדרכה ותצפו בסרטונים, תוכלו להרגיש יותר בנוח כשאתם משתמשים בהם.

טוען...