כיצד תורמת הטרמפולינה לתינוק להתפתחות ילדך? | דוורון מוצרי תינוקות

הידעתם? לטרמפולינה יש תפקיד חשוב בהתפתחות התינוק בנוסף לכך שזה מאפשר לכם ליהנות מזוג ידיים פנויות אחת לכמה זמן. לכן טרמפולינה לתינוק תופסת מקום חשוב ומרכזי בחייהם של הרך הקטן והוריו, חדשים כוותיקים.

טרמפולינה לכל ילד

אחד המוצרים השכיחים בבית עם תינוק או תינוקת קטנים הוא טרמפולינה. הטרמפולינה היא מעין כסא נדנדה לתינוק, אשר ניתן לכוונן אותו לכמה מצבים: ישיבה, שכיבה וחצי שכיבה. טרמפולינות מגיעות עם קשת פעילות למשחק, ולחלקן יש פונקציות כמו רטט כדי להרגיע את התינוק וליצור אצלו עניין. כיום הטרמפולינות הן ממש מוצר חובה והן מתאימות למטרות שונות ומגוונות. בנוסף אי אפשר להתעלם מתרומתן להתפתחות התינוק.

תרומה להתפתחות המוטורית

תינוקות קטנים שמגיחים לאוויר העולם מעט המומים מהגודל והמרחב לעומת חלל הרחם הקטן יחסית. תחושת הערסול מקנה להם ביטחון ומסייעת להם לעבור את חודשי החיים הראשונים בקלות. טרמפולינה איכותית מעוצבת בדיוק לגודלו של תינוק, התנוחה שלה מאוד מערסלת והיא גם מאוד גמישה, כך שתנועתה מתאימה את עצמה לתנועותיו של התינוק. כאשר התינוק זז, הטרמפולינה מתנועעת, וכאשר הוא נרגע היא עוצרת. כך התינוק לומד דברים חדשים על גופו ומבין כיצד עליו לנוע כדי לקבל תגובה ומה קורה כשהוא נרגע. טרמפולינה הוא בגדר מוצרי התפתחות חובה לתינוק.

טרמפולינה לתינוק

בתמונה, טרמפולינה בלון מנגנת 

התפתחות חוש הראייה והשמיעה

טרמפולינה מעוצבת כדי להתאים לתינוקות כבר מגיל לידה. היא צבעונית ומגיעה עם קשת פעילות למשחק, מה שמסייע לתינוק לעבור לשלב הבא בהתפתחות ולעקוב אחר עצמים נעים. כמו כן חוש השמיעה שלו נעשה חד יותר והוא הרבה יותר קשוב לצלילים ורעשים. מכיוון שלרוב הטרמפולינות יש קשת פעילות עם משחקים זזים ולחלקן גם צלילים ומנגינות, הן תורמות להתפתחות חוש הראיה והשמיעה אצל תינוקות במידה משמעותית. התזוזות והצלילים מספקים גירוי לתינוקות מתוך הרצון לחקור הם מניעים את הידיים, מושיטים אותן אל עבר העצמים הזזים ונוגעים בהם כדי לחקור אותם. בדיוק כמו שמחוץ לבית יכול לשרת אתכם ואת ילדכם תלת אופן למשל, כך בדיוק תשרת אתכם הטרמפולינה בביתכם. 

הזזת הראש

לאחר שהתינוק מרגיש ביטחון בשלבי ההתפתחות שהתנסה בהם הוא ממשיך הלאה אל השלב הבא. הוא רכש מעט שליטה בחוש השמיעה והראייה ועכשיו הוא צריך ללמוד כיצד להחזיק את ראשו כמו שצריך. כאן עיצוב הטרמפולינה מספק מענה מושלם. הטרמפולינות האיכותיות רכות, יש להן מגוון מנחים והן מספקות תמיכה מלאה לראש, לצוואר ולעמוד השדרה של התינוק. כך גם אם הראש של התינוק נכנע לכוח הכבידה תוך כדי ההתנסות, הטרמפולינה תהיה שם כדי לתמוך ולגרום לו להרגיש בטוח להתנסות שוב.

משחק ואחיזת חפצים

כאשר התינוק גדל הוא הופך להיות מעט יותר ערני ופעיל. הוא כבר אינו ישן ברוב שעות הימות ויש לו הרבה יותר שעות ערות. בזמנים האלו השהות בטרמפולינה יכולה רק לתרום להתפתחות בכך שמספקת לו גירוי לעבור שלב בהתפתחות ולנסות לשלוח יד אל חפצים. לטרמפולינות לתינוקות יש קשת פעילות אשר הופכת את המשחק להרבה יותר נגיש. החפצים הנעים מגרים את התינוק לשלוח את ידיו כדי לתפוס אותם ובהמשך גם להכניס אותם לפיו ואפילו להיות מסוגל להחזיק את הצעצועים הרכים יותר לאורך זמן. ישנם צעצועים שעם הפעלת כוח ניתן לשחרר ולהחזיק ביד, לצד אחרים שהזזתם יוצרת איזושהי תגובה כמו רשרוש, נגינה וכיוצא בכך.

כיף והנאה

כדאי לזכור שאומנם אפשר ללמוד המון ממשחק ילדים אך מלבד היותם חוויה לימודית, משחקים נועדו גם להסב הנאה לילדים בכל גיל. לכן מלבד החוויה החינוכית טרמפולינה לתינוק היא בעצם משחק אשר תורם לתינוק הקטן המון וגורם לו ליהנות, לחקור, להתגלגל מצחוק וללמוד דברים חדשים על היכולות שלו ועל גופו. כמו כן השהות בטרמפולינה תורמת לעצמאותו, התינוק הקטן לומד להעסיק את עצמו, גם אם לכמה רגעים בודדים ומאפשר להורים להתפנות לביצוע משימות נוספות כשצריך. לעתים הורים רבים אוהבים להשתמש בטרמפולינה ממש כמו כסא אוכל לתינוק וכך למעשה מתקבל ערך מוסף נוסף. 

לסיכום: היתרונות של טרמפולינה

טרמפולינה לילדים מציעה המון יתרונות מלבד התרומה להתפתחות. היא מאוד נוחה וקלה לנשיאה, כך שאפשר להעביר אותה בין כל חדרי הבית ואפילו לקחת אותה אתכם לכל מקום, ובעיקר לחללים קטנים אליהם לא נכנסים עריסה או לול. בעזרת שימוש בטרמפולינה תוכלו להתפנות לדברים אחרים בעת הצורך ולדעת שהתינוקות הקטנים נמצאים במתקן בטוח ונוח להפליא. ישנם סוגים שונים של טרמפולינות לילדים ולכן כדאי לעשות מעט שיעורי בית, ללמוד על היתרונות והחסרונות של הדגמים השונים ולבחור את הדגם שיספק לכם את המענה המתאים.

טוען...