כיצד נבחר נכון אמבטיה לתינוק? | דוורון מוצרי תינוקות

ניקיון והיגיינה הם חלק בלתי נפרד משגרת הטיפול והטיפוח של התינוקות הקטנים. לכן אמבטיה לתינוק היא אחד המוצרים היותר חשובים שרוכשים. מכיוון שישנם דגמים רבים של אמבטיות בשוק, חשוב כי תבחרו אמבטיה בהתאם לקריטריונים המתאימים לכם, כך שהאמבטיה תתאים לחלל הבית ותהיה כמה שיותר בטוחה ונוחה לשימוש, ניקוי ואחסון. כיצד בוחרים אמבטיה לתינוק ועל אילו קריטריונים יש לשים דגש?

חוויית הרחצה הנעימה ביותר מתחילה בקריטריונים הנכונים

כאשר רוכשים אמבטיה לתינוק יש לוודא שהיא מתאימה לצרכים הספציפיים של המשפחה, החל מגודל החלל ועד האחסון. בבחירת האמבטיה יש לקחת בחשבון את גודל חדר האמבטיה, כך שאמבטיה ענקית ומרווחת לא תתאים לחלל קטן, או לחלופין לא תספק מענה מדויק למשפחה שמרבה להיות בדרכים וצריכים אמבטיה שאפשר לנייד בקלות. ישנן אמבטיות מכל סוג: קטנות, גדולות, עומדות, מתקפלות עם מעמד רגליות ובלי ועוד.

אמבטיה מתקפלת

בתמונה אמבטיה מתקפלת דגם כנרת

כדי שלא ללכת לאיבוד, ריכזנו עבורכם כמה דגשים חשובים:

דגשים בעת בחירת אמבטיה

בטיחות – האמבטיה היא מעין מקום מפלט מרגיע ונעים וכך עליה להיות גם עבור תינוקות קטנים. לכן קודם כל ולפני הכל חשוב שהחוויה תהיה כמה שיותר בטוחה ונוחה עבור כל המשתמשים. יש לבדוק שהאמבטיה שקונים עומדת בכל תקני הבטיחות הנדרשים.

התאמה לגיל התינוק – כאשר קונים אמבטיה יש לשים לב שהיא מתאימה לגיל התינוק. ישנן אמבטיות אשר מתוכננות להתאים רק עבור חודשי החיים הראשונים, בעוד שאחרות מתאימות גם לגילאים יותר מאוחרים.

נוחות שימוש – כאשר רוכשים אמבטיה לתינוק חשוב לבחור בסוג נוח לשימוש, הן מבחינת הגובה והן מבחינת האחסון והניקוי. כאשר ישנו חלל גדול כדאי לקנות אמבטיה עם מעמד על מנת להימנע מהצורך להתכופף בעת הרחצה.

עיצוב האמבטיה – ישנם סוגים שונים של אמבטיות: אמבטיה עם משטח החתלה, אמבטיה עם רגליים מובנות, אמבטיה מקפלת ועוד. אפשרויות הבחירה המגוונות והדגמים הרבים הופכים את השימוש לכמה שיותר נוח ומותאם אישית.

אחסון – הפרמטר של האחסון מתייחס לשני היבטים מרכזיים: אחסון צעצועים ואחסון האמבטיה כשאינה נמצאת בשימוש. בחללים גדולים זו אינה בעיה אולם בחללים קטנים יש לחשוב על רכישת פתרונות יצירתיים כמו למשל אמבטיה מתקפלת. חשוב לזכור שלעתים יש לאחסן גם מוצרים נוספים כדוגמת כיסא אוכל לתינוק, צעצועים שונים וכדומה.

יצרן ואחריות – בחירת החברה היצרנית ממנה קונים אמבטיה משמעותית: ככל שהחברה תהיה בעלת מוניטין בתחום כך גם האמבטיה תהיה יותר איכותית. בנוסף חברת מותג תוכל לספק לכם אחריות לאורך השנים ומענה מקצועי בעת הצורך.

גודל האמבטיה – גודל האמבטיה גם הוא בעל חשיבות, ישנם גדלים שונים וכדאי להתאים אותם לחלל. אמבטיה קטנה מתאימה יותר לחללים קטנים יותר בעוד שאמבטיה גדולה תשתלב בחללים גדולים. גודל החלל משפיע גם על גודלה של האמבטיה.

ניקוז המים – הרחצה מתבצעת על בסיס יומיומי ודורשת את מילוי האמבטיה מדי יום ביומו. את אותם המים צריך גם לנקז בתום השימוש ולכן הניקוז צריך להיות כמה שיותר חכם ומאידך גם כמה שיותר יעיל ופשוט.

מצבי גובה – איך יותר נוח לכם לרחוץ את התינוק או התינוקת הקטנים? האם על הרצפה? האם בעזרת מעמד שמגביה את האמבטיה? לפני שאתם רוכשים עליכם קודם כל לברר את מידת הנוחות שאתם מחפשים בעת הרחצה.

טבעת לאמבטיה

ניתן למצוא גם טבעת לאמבטיה לבטיחות הילדים

הסוגים השונים של אמבטיות

בנוסף לדגשים שיעזרו לכם למקד את בחירת האמבטיה המתאימה, יש לשים לב לסוגי האמבטיות השונים וההבדלים בניהם:

אמבטיה עם משטח החתלה – סוג זה כולל שני מוצרים: גם אמבטיה וגם משטח החתלה נוח.

אמבטיה עם מושב מובנה – במקום להוסיף כסאות מיוחדים לרחצה, אמבטיה זו כוללת מושב מובנה ונוח.

אמבטיה עם רגליים מובנות – אמבטיה זו כוללת רגליים קטנות וניתן להניח אותה ישירות על הרצפה ולזכות למקסימום בטיחות ויציבות בעת הרחצה.

אמבטיה עם מעמד או בלי – הוספת מעמד לאמבטיה "רגילה" מאפשר לרחוץ את התינוקות הקטנים ביתר קלות ותוך כדי עמידה.

אמבטיה מתקפלת – אם אתם הורים שמרבים להיות בדרכים סוג זה יכול מאוד להתאים לכם ולאפשר לכם לשמור על ניקיון והיגיינה בכל מקום בו אתם נמצאים. כך תוכלו לדוגמה, להכניס לתא המטען ברכב דברים לטובת טיולים - אמבטיה, עגלת תינוק מתקפלת, צעצועים ועוד. 

בחירת אמבטיה לתינוק היא אינה עניין של מה בכך ועל האמבטיה שתבחרו להיות כמה שיותר נוחה ובטוחה לשימוש. לכן כדאי ורצוי לבחון את הצרכים שלכם לעומק, לבחור בחברה ששמה הולך לפניה בתחום, ולרכוש את האמבטיה שמספקת לכם גם מענה איכותי וגם בטיחותי.

 

טוען...