כיסא בטיחות לרכב - כך תבחרו נכון | דוורון מוצרי תינוקות

כיסא בטיחות לרכב זו אחת הרכישות החשובות ביותר שתבצעו עבור ילדיכם וזאת עלפי החוק המחייב להשתמש בהתקן ריסון מגיל לידה ועד גיל 10.
רכישת מושב בטיחות מגיל לידה, לכן מומלץ להקדיש זמן ולהקפיד בבחירת הכיסא המתאים ביותר עבורכם. רוב כיסאות הבטיחות הקיימים בשוק עומדים בתקן האמריקאי או האירופאי, ומעוצבים בהתאם לתקנות הבטיחות.

עליכם לבחור את הכיסא בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם, מחיר, ההעדפות הייחודיות ואורח החיים שמאפיין אתכם וכמובן.
כהורים חשוב שתבחרו את כיסא הבטיחות שמתאים לילדיכם מבחינת גודל ומשקל, אך גם להתאים לרכב שבו אתם נוהגים. לכן תמיד לפני הרכישה מומלץ לבדוק כיצד הכיסא יושב ברכב ולוודא שילדיכם יושב בו כמה שיותר בנוח. אז אם שאלתם את עצמכם איך בוחרים כיסא בטיחות לרכב לתינוק, הטיפים הבאים יעזרו לכם.

בחרו כיסא בטיחות לרכב שנבדק ואושר

יש לוודא כי כיסא הבטיחות הנבחר מאושר לפי התקן האירופאי (ECE-R44.03/04) או האמריקאי  (FMVSS 213) ובאישור מכון התקנים הישראלי. אלו התקנים המחייבים את החברות היצרניות השונות לעמוד בהן. הרבה מהמותגים המובילים אפילו מחמירים יותר. כהורים שרוצים את הטוב ביותר לילדיהם עליכם להקפיד לבדוק שהכיסאות עומדים בתקנים הנדרשים, עברו את כל בדיקות הבטיחות ומחזיקים בכל האישורים הנחוצים. מערכות וטכנולוגיות מתקדמות שמשולבות בכיסא להעצמת הבטיחות הן ללא ספק בונוס שיעניק לכם שקט נפשי.

הקפידו לבחור את המושב המתאים לגיל הילד וגובהו

ישנם סוגים שונים של כיסאות בטיחות לרכב וצריך להתחשב בגיל, משקל וגובה ילד בעת קניית כיסא הבטיחות. בגיל לידה הבחירה היא בין שתי אפשרויות: סלקל או כיסא בטיחות המתאים מגיל הלידה ומורשה להתקנה גם נגד כיוון הנסיעה. עליכם לבחור לפי שיקולי צרכים ותקציב: לסלקל יתרונות משל עצמו אך חשוב לזכור כי רכישת סלקל לא תחסוך מכם רכישת כיסא בטיחות, אבל רכישת כיסא בטיחות המתאים מגיל הלידה יכולה לחסוך את ההוצאה הכרוכה בקניית סלקל. סלקלים מיועדים לרוב לתינוקות מגיל לידה ועד 12 חודשים וכיסאות בטיחות מתאימים מגיל לידה ועד המעבר לבוסטר. יחד עם זאת כיום ישנם מושבי בטיחות שנותנים מענה ממושך מגיל לידה ולמשך 10 שנים, לכן שווה לבדוק אותם כאופציה. יש לקחת בחשבון כי בכיסאות הבטיחות המתקדמים והאיכותיים מוטמעות טכנולוגיות של הגנת ראש, מערכת הגנת צד, ספיחת אנרגיה, הפחתת מרכז הכובד של הכיסא, רצועות סופחות אנרגיה, רצועות איזופיקס/ לאטש’ים עם 3 נקודות עגינה ועוד. חלק מהטכנולוגיות הללו אינן מותקנת בסלקל משיקולי פונקציונאליות (הפחתת משקל).

התקנה קלה ומאובטחת

התקנת הכיסא צריכה להיות כמה שיותר פשוטה, נוחה ומותאמת לרכב אך יחד עם זאת צריך לוודא כי הכיסא מותקן היטב ומחובר לרכב שלכם בצורה הטובה והבטיחותית ביותר. חיבור איזופיקס/ לאטש'ים הפך להיות נפוץ במושבי בטיחות רבים, הוא מהיר ונוח ומספק אינדיקטורים רבים לכך שכיסא הבטיחות מחובר כראוי. כמו כן חיבור איזופיקס עוזר לכם להבטיח שהחיבור של הכיסא לרכב יתבצע כראוי. כמובן שישנן מערכות נוספות שהופכות את ההתקנה לפשוטה יותר.

חברת המותג

כל מושבי הבטיחות צריכים לעמוד בתקני בטיחות מחייבים, אולם בכך בערך נגמר הדמיון ביניהם. חלקם מתאימים לתינוקות בני יומם, אחרים מתאימים לפעוטות מגיל שנה, חלק מהכיסאות יהיו נוחים יותר לנסיעות ארוכות ואחרים יכללו מערכות מתקדמות. מעבר להבדלים אלו הכיסאות השונים גם נבדלים זה מזה בחברת המותג או היצרנית. יש המון חברות מותג שמעצבות כיסאות בטיחות כאשר בין המובילות נמצאות חברת צ'יקו Chicco עם מגוון רחב של דגמים מובילים ועטורי פרסים, בייבי ג'וגר baby jogger, טוויגי TwiGy ועוד. בחירת כיסא בטיחות מחברה מובילה שידועה בכיסאות הבטיחות המעולים והמצויינים שלה תקנה לכם המון שקט נפשי.

נוחות מקסימלית

חשוב להתאים כיסא בטיחות שיהיה נוח ומותאם לשלבי התפתחות שונים של הילדים, כמו גם למצבים שונים, וכך יהיה הרבה יותר שימושי ויוכל לשרת אתכם לאורך זמן. נוחות באה לידי ביטוי בדרכים שונות ומגוונות, הן לתינוקות הקטנים והן לכם ההורים. כאשר מדובר בכיסא בטיחות לרכב לתינוק יש לוודא שיש מספיק מקום לרגליים, שהריפוד מיוצר מבד נושם ואוורירי, שהמושב מתכוונן לכמה מצבים, שהחגירה אופטימלית ועוד. מבחינת נוחות להורים מומלץ לבדוק שהכיסא פשוט ונוח להתקנה, מתאים לסוג הרכב שלכם, שהריפוד נשלף וניתן לנקות אותו ועוד.

המלצות

כאשר מדובר בבחירת כיסא בטיחות לרכב המלצות יכולות מאוד לעזור לכם להגיע להחלטה נכונה יותר. בסופו של יום אין חכם כבעל ניסיון, וחוכמת ההמונים המבוססות על הורים מנוסים יכולה לעזור לכם להגיע להחלטות טובות יותר ולהציג בפניכם נקודות שאולי לא חשבתם עליהן. כמו כן להורים מנוסים יש חוויות קודמות וניסיון עם כסאות מסוימים, כך שיכולים בהחלט לכוון אתכם. המלצות אפשר גם לקרוא באינטרנט, יש המון הורים שמפרסמים בלוגים שונים בנושא: איך בוחרים כיסא בטיחות לרכב יחד עם המלצות לכיסאות הפופולריים ביותר.

אם בכל זאת תרצו המלצות, שווה לבדוק את הכסאות הבאים:

בכל בחירת כיסא בטיחות מומלץ לבחור יש לעשות סדר העדיפויות  ולבחור לפי נוחות, מושב שמאפשר מעבר נוח ממצב ישיבה למצב שכיבה, אורך זמן השימוש בכיסא עם הפונקציות המתאימות כל גיל,  עמידה בתקנים המחמירים ואישור מכון התקנים הישראלי, התקנה קלה ובטוחה של הכיסא ברכב, וציון במבחני הריסוק.

טוען...