טקס שינה - איך להפוך את ההכנה לשנת הלילה לשעה מושלמת | דוורון מוצרי תינוקות

כאשר אתם צופים בתינוקות הקטנטנים שלכם ישנים הלב מתרחב, גדל ומתמלא באהבה. הם נראים כל כך מתוקים ותמימים במהלך השינה. הורים רבים אינם יודעים שאותה השינה כרוכה בהמון עבודה. בחודשיים שלושה שלאחר הלידה התינוקות אומנם נרדמים כמעט בלי בעיה וישנים כמו תינוקות. אולם כשהם קצת גדלים שלב ההרדמה הופך להרבה יותר מאתגר, וכדי שתתגברו על האתגר בהצלחה, ריכזנו עבורכם את הטיפים הבאים.

הבינו את צרכי השינה של התינוק

במהלך חודשי החיים הראשונים התינוקות עשויים לישון שעות רבות במהלך היממה, ולעיתים כל שינה תמשך לשלוש – ארבע שעות. אולם הם אינם מבינים את ההבדל בין יום ללילה והם ישנים מבלי להתייחס לשעות, כך שבעצם אין מניעה שהם יתעוררו בשעה 1 בלילה פתאום. כשהם גדלים הם יותר סקרנים וקשה להם ללכת לישון כי הם אינם רוצים לפספס שום דבר, ובגילאים מסוימים הם עשויים להתחיל לבכות כדי להשאיר אתכם בסביבה. אז איך אפשר להפוך את שינת התינוקות לטובה ולגרום להם להבין שהגיע הזמן לישון? התשובה היא טקס שינה.

הדבר הנכון לעשות – טקס שינה

טקס שינה הוא הדרך שלכם להגדיר את שגרת השינה כך שהתינוקות יבינו שהגיע הזמן ללכת לישון. מחקרים רבים מוכיחים שתינוקות עם טקס ושגרת שינה שהוטמעו כבר בגילאי 6 עד 36 חודשים נרדמים יותר בקלות, ישנים טוב יותר לאורך הלילה ובוכים בתדירות נמוכה יותר. חלק מההורים בוחרים להתחיל את שגרת השינה בגיל מוקדם כאשר המפתח להצלחה טמון בטיפים הבאים:

  • הקפידו לשחק משחקים פעילים יותר במהלך היום ושקטים יותר בערב. זה מונע מהתינוק להיות נרגש לפני השינה אך גורם לו להיות מספיק עייף כשהוא הולך לישון.
  • הקפידו על פעילות זהות באותו הסדר, לילה אחר לילה.
  • הפכו את התנאים בבית ובחדר לאופטימליים לשינה לפני שנת הלילה. כבו את האורות, השקיטו רעשים ושמרו על האווירה הזו גם כאשר התינוקות כבר ישנים.
  • כאשר התינוקות גדלים אפשר לספר להם סיפור או לשיר להם שיר לפני השינה כחלק מהטקס.

ההשפעה המרגיעה של המים

תינוקות רבים אוהבים להתרחץ ממש לפני השינה, המים מרגיעים אותם ועוזרים להם להירדם ביתר קלות. ניתן להוסיף משחקים ובובות מתאימות לאמבטיה שהופכים את שעת האמבטיה לקסומה במיוחד והזדמנות לזמן איכות עם ילדך תוך כדי אינטראקציה של משחק והנאה אם בחרתם לקלח את התינוקות הקטנים חשוב שתעשו זאת עם המוצרים המתאימים. מלבד שמפו ותחליב רחצה לתינוק אפשר בהחלט גם לקנות קצף או שמן אמבט לתינוק, לטפטף כמה טיפות וכך להפוך את חוויית הרחצה לריחנית ונעימה יותר. סבנו את עור התינוק עם היד או קנו ספוג כפפה למטרה זו, תוכלו גם לקנות כריות ציפה מיוחדות לתינוקות באמבטיה שיעצימו את תחושת הרוגע והשלווה שלהם.

עשו עיסוי לפני השינה

עיסוי לפני השינה זו אחת הפעולות האהובות ביותר על תינוקות וילדים, גם מבוגרים לא יתנגדו לכך. ישנם המון קורסים שמלמדים כיצד לעשות זאת נכון ואם אינכם מעוניינים להירשם לאחד תוכלו בהחלט לעבור הדרכה אינטרנטית זריזה. שמן עיסוי לתינוק הוא מוצר חובה שבכוחו להפוך את המגע שלכם ליותר נעים ומלטף. מה שכן חשוב לבדוק שאתם רוכשים שמן שמאושר לשימוש בתינוקות ואינו כולל פראבנים, אלכוהול או צבעים. אם אינכם מחבבים את התחושה השומנית של השמן, גם תחליב גוף לתינוק יתאים.

ישנם מוצרים שיהפכו את ההרדמה למוצלחת

מוצרים לתינוקות הם תוצר של צורך ולא פעם הם נותנים מענה איכותי ואופטימלי לצרכים רבים ומגוונים של תינוקות והורים. בין המוצרים שיכולים להפוך את ההכנה לשינה למושלמת נמצאים מוביילים ותיבות נגינה שהופכים את הרגעים לפני השינה לקסומים ויוצרים אווירה קסומה ושלווה בחדר השינה של ילדך בליווי תאורה רכה ומנגינות מרגיעות. את המוביילים ניתן לתלות מעל מיטת התינוק והם יעילים מאוד למטרות רבות, אחת מהן היא להרגעה והרדמת התינוק. מלבד מוביילים ישנם מוצרים מקסימים נוספים כמו למשל תיבות קסם ומנורות שניתן להצמיד למיטה /עריסה היוצרות אווירה קסומה ורגועה לפני השינה באמצעות תאורה, צבעים ומנגינות.

לסיכום המוצרים הנכונים יחד עם הפעולות שלכם יוכלו להפוך את ההכנה לשנת הלילה לזמן כיפי ומפנק שישפיע על השינה ויהפוך אותה לחלומית.

טוען...