טיולון VS עגלה? איך לבחור? | דוורון מוצרי תינוקות

טיולון ועגלת תינוק אלו שתי אפשרויות נהדרות, בעזרתן תוכלו לשאת את התינוק שלכם ממקום למקום בקלות. עם זאת לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות. לפני שאתם בוחרים באפשרות כזאת או אחרת, כדאי להבין את הצרכים שלכם כמו גם את אורח החיים שלכם, אז תדעו יותר טוב, לאילו תכונות ופונקציות אתם זקוקים מהעגלה שתבחרו.

עגלה לתינוק יתרונות וחסרונות

עגלת תינוק מתאימה מגיל לידה עד גיל 3 שנים ועד 15 ק"ג, ומיועדת לשכיבה וגם לישיבה. ישנן עגלות משולבות הכוללות סל שכיבה המתאים לשימוש בחצי השנה הראשונה לחיי התינוק, ובשלב מאוחר יותר, כשהוא מסוגל להתרומם על ברכיו, ניתן להפוך את העגלה לתינוק לטיולון, למצב של חצי ישיבה, ועד לישיבה מלאה.

ישנן עגלות רב תכליתיות שיחידת המושב מתאימה מגיל לידה עד גיל 3 שנים ועד 15 ק"ג. רק צריך לקחת בחשבון שהתינוק אינו יכול לשכב על הבטן.

בבחירת עגלה יש לשים לב לכמה נקודות:

  • משקל העגלה – יש לבדוק שהעגלה מתאימה לכם ומאפשרת לכם תמרון קל ונוח.
  • ידית אחיזה בגובה מתאים להורה.
  • בחירת עגלה לפי אופי החיים – עגלה עירונית או עגלה כפרית עם גלגלים מסיבים יותר.
  • מושב טיולון - טיולון נוח,  אם הוא דו כיווני זה יתרון גדול.
  • קיפול העגלה – קיפול ביד אחת או בשתי ידיים, פרט חשוב במיוחד שמחזיקים תינוק על הידיים.
  • חיבור סל קל – חשוב לבדוק אם יש מתאמים לעגלה ואיזה סל קל מתחבר אליה.

כדי להחליט אם זאת האפשרות הטובה ביותר עבורכם, עליכם לבחון לעומק את היתרונות והחסרונות, ובכך אנו נעזור לכם.

יתרונות

עגלה לתינוק היא אופציה די פופולרית בעיקר בזכות העובדה שהיא זמינה בסגנונות, מחירים ודגמים רבים. לעגלה לתינוק יש תכונות רבות ועם כל כך הרבה אפשרויות יהיה לכם קל למצוא את העגלה שאתם אוהבים. בין אם אתם בוחרים בעגלה משולבת או בעגלה רב תכליתית, זה יהיה נוח לדעת שאתם ערוכים עם כל מה שצריך. כמו כן לעגלות יש כל מיני תכונות כמו שכיבה כמעט מלאה, ותוספות חשובות כמו מגן שמש, סל אחסון, ארגונית להורים, מחזיק כוסות, יכולת לחבר טרמפיסט, קיפול ביד אחת ועוד. העגלה רחבה מאוד, התינוק יכול לישון בסל השכיבה בנוחות, ודפנות סל השכיבה מגנות על התינוק מכל הצדדים. בסל השכיבה יש לתינוק חופש תנועה ואפשר להשתמש בה מגיל לידה ועד שישה חודשים.

יחידת המושב של העגלה ניתנת להתקנה עם כיוון הנסיעה או נגד כיוון הנסיעה, כך שהתינוק יכול לשמור על קשר עין עם ההורה, או להנות מהנוף ולחקור את הסביבה.

חסרונות

בין אם כיחידה עצמאית ובין אם עגלה משולבת עם כמה חלקים, עגלות לתינוק יכולות להיות גדולות ומסיביות יותר. כתוצאה מכך הן גם יכולות להיות יותר כבדות, יהיה מאתגר לקפל אותן ביד אחת ולהעמיס אותן לרכב. בנוסף אם העגלה כבדה, יהיה פחות נוח להשתמש בה אם צריך לסחוב אותה במעלה המדרגות מדי יום או לקחת אותה בתחבורה ציבורית. רוב העגלות לתינוק אינן מתקפלות לגודל קטן ולכן צריך לשים לב שתא המטען ברכב שלכם מספיק גדול כדי להכיל את כל הטוב הזה.

טיולון

למרות שהנטייה היא לחשוב שטיולונים מתאימים רק לתינוקות מגיל חצי שנה ניתן למצוא מבחר דגמים שמתאימים גם מגיל לידה. טיולון כולל גם מצבי ישיבה-שכיבה מתכווננים כך שהוא מתאים לישיבה, אך גם לשכיבה במידה והתינוק רוצה לישון. גם לטיולון יש יתרונות וחסרונות, אותם כדאי לבחון לפני שמחליטים.

יתרונות

טיולון זו אופציה קלת משקל ויותר קומפקטית, תלוי בדגם שבוחרים. הוא מתקפל לגודל קטן יותר בהשוואה לעגלה ולכן הוא הרבה יותר נוח לנשיאה ולא תופס הרבה מקום אחסון. רוב הטיולונים מתכווננים למצבי ישיבה – שכיבה שונים, וישנם דגמים רבים שמתאימים לגילאים שונים של התינוק. טיולון יכול להיות זול יותר מעגלה, תלוי בדגם ובחברת מותג והוא הרבה יותר מתאים לטיולים בארץ ובחו"ל.

חסרונות

הרבה מהטיולונים שקיימים בשוק מתאימים לתינוקות מגיל חצי שנה ואינם מתאימים מגיל לידה, ואינם מגיעים למצב שכיבה כמעט מלא. יש דגמים שהמושבים שלהם מרווחים ונוחים ויש כאלו שיהיו הרבה יותר צפופים. הסעת תינוקות בטיולון מחייבת את חגירתו ברצועות בטיחות, כמו כן יחסית לעגלה, הטיולון פחות מרופד ומתאים לשינה. למרות שאפשר להוסיף מזרון ייעודי לטיולון ולפתור את הבעיה, צריך לקנות אותו בנפרד.

איך בוחרים?

הבחירה בין עגלה לתינוק לבין טיולון תלויה בעיקר בצרכים שלכם ובאורח החיים הייחודי לכם. לכל משפחה יש סגנון חיים שונה, יש משפחות שגרות בלב העיר ואחרות גרות בקיבוץ או מושב. יש משפחות שמרבות להיות בדרכים ובטיולים, ואחרות מסתפקות בסיבוב לקפה השכונתי. יש משפחות שמחזיקות אוטו עם תא מטען קטן בעוד שלאחרות יש רכב מרווח עם תא מטען גדול. בין אם תבחרו בטיולון ובין אם בעגלה, עליכם לקחת בחשבון את כל הפרטים הללו, מעבר לתקציב שעומד לרשותכם ולחברת המותג של העגלה או הטיולון.

הנוחות, גם פרמטר חשוב

דבר נוסף שעליכם לקחת בחשבון הוא נוחות הקיפול לצד משקל העגלה. עגלות לתינוק הרבה יותר מרווחות וגדולות אבל זה הופך אותן ליותר מסורבלות לקיפול, לעומת טיולונים שכוללים מנגנוני קיפול ופתיחה נוחים ומתקפלים לגודל קטן יותר. עוד דבר הוא ההיגוי. על מערכת ההיגוי והניווט של העגלה להיות נוחה לכם, אל תשכחו שאתם הולכים לבלות אתה כמה שנים, לכן עליה לתת מענה מיטבי לכל הצרכים שלכם.

לסיכום, הבחירה בין עגלה לטיולון תלויה במידה רבה בכם ובסגנון החיים שלכם. קחו בחשבון שמעבר לדגמים העצמאיים, ישנן עגלות רב תכליתיות שמשלבות בין שני העולמות, כך שאם קשה לכם להכריע, זאת אפשרות ששווה לשקול.

טוען...