התינוק הולך, אלו הדברים שמומלץ שתרכשו | דוורון מוצרי תינוקות

הצעד הראשון של התינוק הוא אבן דרך בהתפתחות שלו ורגע מרגש בפני עצמו עבור ההורים. אין דבר יותר משמח מאשר לראות את התינוק שלכם עושה את צעדיו הראשונים בפעם הראשונה, ולכן הורים רבים ששים לקדם אותו בכל דרך שאפשר. אם אתם רוצים להמשיך ולעודד את התינוק הקטן שלכם להמשיך וללכת כדי שילמד כיצד לאזן את צעדיו טוב ומהר יותר, אלו המוצרים שמומלץ שתרכשו.

נעליים ראשונות

נעלי צעד ראשון יש לקנות לתינוקות כאשר הם מסתובבים לבד והולכים בביטחון בבית ובחוץ. בתחילת הדרך מומלץ כי התינוקות ילכו יחפים כמה שאפשר על מנת שרגליהם יתפתחו באופן טבעי וילמדו לאזן את עצמן ולהיות יציבות. חפשו נעליים של חברת מותג איכותיות בעלות סוליות, רכות וגמישות נגד החלקה, אשר מחזיקות היטב את כף הרגל ומספקות לה תמיכה. כדאי שהנעליים יהיו גם במידה הנכונה וגם ברוחב המתאים כדי שלא לפגוע באצבעות כף הרגל. בנעלי צעד ראשון צריך להיות מרווח של כ- 1 ס"מ בין קצה הבוהן לבין הנעל. כמו כן עליהן להיות מיוצרות מחומר נושם כמו בד או עור רך על מנת למנוע הזעה ופטריות ברגליים כתוצאה מכך.

הליכון

ישנם המון משחקים וצעצועים שיוכלו לעזור לתינוקות קטנים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם, אחד מהם הוא הליכון. ישנם המון סוגים של הליכונים בסגנונות ומצבים שונים. ישנם הליכונים שמעוצבים כך שהתינוקות ישובים בתוכם, בעוד שאחרים כוללים ידית אחיזה ומאפשרים לתינוק הקטן להתרומם בכוחות עצמו ולהתחיל לצעוד. כמו כן ישנם הליכונים שמשולבים עם שולחן פעילות. כאשר אתם בוחרים הליכון שימו לב שהוא יציב, כך שהתינוק יוכל להשתמש בו בביטחון, לפתח שיווי משקל ולשמור טוב יותר על איזון.

בימבה

צעצועים כמו בימבה גם תורמים המון להתפתחות תינוקות והם המתנה המושלמת לגיל שנה, פרק הזמן בו התינוקות מתחילים לצעוד. בימבה מציעה יתרונות רבים, היא משפרת את התיאום בין העין ליד ואת תחושת שיווי המשקל של הילדים. היא מאפשרת לתינוקות הקטנים שלכם לחזק את שרירי הרגליים שלהם ולחדד את המיומנויות המוטוריות. בזמן הרכיבה הילדים יושבים על הבימבה, אוחזים בהגה ודוחפים את הרגליים וכך הם לומדים לשלוט במיומנויות אלו ולנווט את דרכם. כמו כן לבימבה יש ידית הליכה והיא מתפקדת כהליכון. יש בימבות מאוד אטרקטיביות, בעיצובים שונים, מנגינות, לחצנים ועוד. מומלץ לבחור בסוג כמה שיותר איכותי, יציב ובטיחותי שעשוי מחומר חזק וללא חלקים רופפים.

שולחן פעילות

שולחן פעילות, או שולחן משחק מוסיקלי מתאים לתינוקות מגיל שנה ואילך. השולחן מעולה לתינוקות קטנים שהחלו לעשות את צעדיהם הראשונים או לעמוד. הוא מספק נקודת עגינה טובה, מעורר עניין וכולל המון פעילויות אטרקטיביות ואינטראקטיביות במשחק אחד. השולחן יכול לשעשע את הילדים לאורך זמן רב, ולעזור להם לחזק את שרירי הרגליים כאשר הם עומדים לידו ומשחקים בהנאה. יש שולחנות פעילות שהופכים להליכונים, כך שהם מקדמים שתי מטרות. אך גם שולחן פעילות ללא הליכון יהיה אחד המשחקים האהובים ביותר על ילדים.

עגלת בובה

צעצוע נוסף שיכול לקדם את ההליכה של התינוקות הקטנים הוא עגלת בובה. יש עגלות שמתאימות לתינוקות קטנים מעל גיל שנה, כשהן מיוצרות מחומרים איכותיים ויציבות במיוחד. למרות שאצל ילדות גדולות יותר העגלה היא כלי שמפתח את הדמיון ומחקה את עולמם של הגדולים, עבור תינוקות קטנים העגלה היא אמצעי לפתח מיומנויות ולחזק את השרירים. ממש כמו הליכון גם עגלה דורשת מהתינוקות ללמוד לאזן את עצמם, לפתח את שיווי המשקל, ולרכוש מיומנויות נוספות שיתרמו להם ויעזרו לכם ללמוד כיצד ללכת טוב יותר ולאזן את עצמם בבטחה.

אביזרי בטיחות בבית

אם עד עכשיו התינוקות הקטנים היו יותר מוגבלים בתנועה שלהם, עכשיו כשלמדו ללכת הם הרבה יותר סקרנים ורוצים לחקור את העולם עד כמה שאפשר. כשהרגע הזה מגיע מלבד לעודד אותם ולפתח את ההליכה, חשוב במקביל לרכוש אביזרי בטיחות הביתה, כדי להפוך את המרחב לכמה שיותר בטוח עבורם. מעצורי בטיחות לדלת, שערי בטיחות לתינוק שיחסמו גרמי מדרגות או את הכניסה למטבח, או אפילו גדר פעילות לתינוק שתאפשר לכם לקת דקה רגע ולבצע פעולות כמו להתפנות, להכין ארוחות או לשתות קפה בנחת ללא חשש.

טוען...