גמילה מחיתולים - הדרך להצלחה | דוורון מוצרי תינוקות

זמן הגמילה של כל ילד הוא מאוד אינדיבידואלי, סביב גיל שנתיים יש לתינוק יכולת פיזיולוגית וקוגניטיבית שמאפשרת לו להיגמל. גמילה מחיתולים זהו ציון דרך מרגש וסימן שהפעוט הקטן מתבגר. ישנן שיטות שונות ומגוונות שמיועדות לעזור בתהליך הגמילה, על המורכבות שלו, וכל הורה יכול לבחור בשיטה שמתאימה יותר להשקפת עולמו. סוד ההצלחה: לשים לב לסימנים ולהיות בטוחים שגם הילד הנגמל וגם אתם ההורים, מוכנים לתהליך. וכמובן, שאי אפשר לעבור את התקופה ללא המוצרים הבאים.

סיר לילה איכותי

ישיבה על סיר זהו השלב הראשון במעבר בין השימוש בטיטולים לבין פיתוח ההרגל של הליכה עצמאית לשירותים. סיר איכותי יהיה בעל צורה ארגונומית שמתאימה למבנה גופו של התינוק, בעל משמענת גב שתתמוך בגופו וחלק קדמי מוגבה שמונע השפרצה. ישנם דגמים שונים של סירים אותם ניתן לרכוש: יש סירים עם מכסה לאחסון וישנם כאלו שאינם כוללים מכסה. כמו כן אפשר לקנות סירים פשוטים אך יעילים או אחרים שנראים יותר מעוצבים.

אסלונית לשירותים

מוצר נוסף שילווה אתכם הוא אסלונית, או בשמה היותר מוכר: ישבנון. את האסלונית מניחים על אסלת השירותים והיא כוללת מדרגות המאפשרות גישה נוחה אל האסלה. בנוסף האסלונית מקטינה את האסלה שמיועדת למבוגרים והופכת את הישיבה עליה להרבה יותר נוחה. ישנם סוגים שונים של אסלוניות, חלקם יותר פשוטים, חלקם מעוצבים. אסלוניות אחרות כוללות בתוכן שלושה מוצרים שונים לרבות סיר ארגונומי לתרגול ישיבה, אסלונית עם מדרגת טיפוס ואסלונית מדרגה להנחת הרגליים בעת הישיבה. אסלוניות מתאימות לכל דגמי הסטנדרט של האסלות והן מתקפלות כך שקל לאחסן אותן.

אימונית עם ריפוד

אימונית עם ריפוד נחשבת למאוד ידידותית עבור ילדים מגיל שנה ומעלה שנמצאים בתהליך גמילה מטיטולים. בעזרתה ניתן ללמוד בקלות כיצד להשתמש באסלת המבוגרים. היא כוללת ידית אחיזה ומדרגה, מרופדת כך שהופכת את הישיבה לנעימה וגם מונעת החלקה, ניתן לכוונון אותה לשלושה גבהים שונים והיא מתאימה לכל מושבי האסלה הסטנדרטיים. בנוסף מוצר זה מקטין את האסלה ומונע את הסיכון שבנפילה לתוכה.

מקטין אסלה

השלב האחרון בתהליך הגמילה כולל הסתגלות להליכה לשירותים. לא תמיד מושב האסלה של המבוגרים יהיה נוח ומתאים למבנה הגוף של הילדים וכדי לעודד אותם לשבת עליו אפשר להשתמש במקטין אסלה. כשמו כן הוא, נועד להקטין את האסלה הגדולה ולמנוע נפילה לתוכה. השימוש בו מאוד פשוט ונוח, כל שיש לעשות הוא להרכיב את המוצר על האסלה והוא מוכן לשימוש. ישנם דגמים שונים ומגוונים של מקטיני אסלה כמו למשל: מקטין אסלה מרופד עם ידיות, מקטין אסלה עם ידית קדמית, מקטין אסלה רגיל ועוד. מומלץ שהדגם בו תבחרו יכלול הגנה מפני השפרצות ושיהיה קל ופרקטי לניקוי.

טיפים להצלחת הגמילה

לאחר שאתם מצוידים בכל המוצרים הנחוצים לתהליך גמילה מוצלח, לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור בשלום את התקופה.

  • היו מוכנים: תהליך גמילה כולל גם פספוסים באופן בלתי נמנע, ולכך עליכם להיות מוכנים אך לא פחות חשוב, סבלניים. זכרו תמיד שזו רק תקופה כאשר הילדים מסתגלים הפספוסים נעלמים.
  • בחרו בשיטה המתאימה לכם: ישנן שיטות שונות לגמילה מטיטולים, יש כאלו שימליצו להוריד את החיתול באופן מוחלט אחרים ימליצו לעשות זאת בהדרגה. בחרו בדרך שבה אתם מאמינים ושתפו פעולה עם צוות הגן.
  • עודדו את הילדים לשבת בסיר בדרך יצירתית: בתחילה הילדים נלהבים לשבת בסיר אך עם הזמן ההתלהבות יורדת. הכינו קופסת אוצר עם משחקים בה ניתן לשחק רק כשיושבים על הסיר, משחקים מיוחדים יכולים למשוך את הילדים לשבת על הסיר בשמחה.
  • תמיד קחו אתכם בגדים להחלפה: לאורך הגמילה וודאו שיש לכם תיק עם בגדי החלפה, מגבונים ושקיות ריקות גם כשאתם הולכים לסיבוב הקצר ביותר. כך אם יהיו פספוסים אתם תהיו ערוכים ולא תצטרכו לעצור את מה שאתם עושים ולחזור הביתה.
טוען...