איך לשמור על ילדך בבית - כל מה שרצית לדעת על מצלמות ומוניטורים | דוורון מוצרי תינוקות

מוניטור לתינוק יכול לעזור להורים מודאגים לישון טוב יותר בלילה ולהוריד את מפלס החרדה, וגם כאשר רוצים להיות הכי קרובים לתינוק ולא נמצאים בקרבתו.. קיימים דגמים שונים של מוניטורים שמאפשרים לכם להיות קשובים וקרובים לתינוק. בנוסף לפונקציה של שמיעת התינוק כאשר אינכם נמצאים בחדר, המוניטורים השונים מגיעים עם מגוון רחב של תכונות, החל מתצוגת וידאו ועד חיבור למחשב או לטאבלט. עם זאת רגע לפני שאתם קונים, עצרו רגע להכיר את הסוגים השונים ועברו על המדריך הבא כדי לדעת את כל שחשוב לדעת על מוניטורים לתינוקות.

כמה עולים מוניטורים ומצלמות?

המחירים של מוניטורים ומצלמות משתנים בהתאם לפונקציות והתכונות של המכשיר. מכשירים עם תכונות אודיו בלבד יעלו פחות ממכשירים המשלבים גם אודיו וגם ווידאו. כמו כן רשת אלחוטית ואיכות הרזולוציה ישפיעו גם על המחיר.

סוגים של מצלמות ומוניטורים

ישנם סוגים שונים של מצלמות ומוניטורים ביניהם:

מוניטור תינוקות עם מצלמת Watch My Baby™ - High Bird™ - IP

מכשיר זה של חברת טוויגי Twigy כולל כמה תכונות פונקציונליות. הוא כולל מצלמת IP עם ראיית לילה ברורה עד מרחק 8 מטרים יחד עם אינטרקום דו כיווני עם מיקרופון ורמקול מובנים. המכשיר תומך במכשירי טלפון וטאבלטים, מזהה תנועות ורעשים, כולל גישה מאובטחת, פונקציית התראה, זווית צפייה רחבה, רזולוציית HD ועוד.

מוניטור וידאו לתינוקות מרתון Watch My Baby™ - Marathon 350

מכשיר זה דו כיווני כך שמאפשר לכם לדבר ולהאזין לתינוק. הוא כולל אינפרה לראיית לילה, ניתן לשדר באמצעותו מוזיקה מרדימה ומרגיעה, למדוד את הטמפרטורה בחדר, לתקשר עם ארבע יחידות בו זמנית ועוד.

מוניטור שמע לתינוקות טאורוס דגם Watch My Baby™ Monitor – Taurus

דגם זה מעוצב בצורת ינשוף ובשונה מאחרים כולל אפשרות שמע בלבד. הוא מגיע עם יחידת תינוק ויחידת הורים וניתן גם לכוון אותו למצב לילה כדי להפחית את הרעשים, במידה ומיטת התינוק ממוקמת בחדר ההורים.

דגם פשוט או מורכב?

מכשירי אודיו לקול בלבד מאפשרים לכם להאזין לתינוקכם כאשר הוא ישן בעריסתו. הם צריכים להתמקד בקולות שמפיק התינוק ולהשקיט רעשי רקע עד כמה שניתן. דגמים מתקדמים יותר אומנם יקרים יותר בהתאם, אך מציעים הבדל באיכות הצליל ובגישה המאובטחת ומאפשרים לצפות בתינוק על מסך, לכן ברוב המקרים הם יהיו שווים את ההשקעה. מוניטורים עם מצלמות אפשר להתקין על הקיר או להניח על משטח ישר בחדר התינוק. עם ראיית לילה ברורה וזיהוי חכם של תנועות ורעשים תוכלו לראות טוב יותר את המצב בחדר התינוק, כמו גם בחדרים נוספים.

תכונות חשובות שלא כדאי להתפשר עליהן

חלק מהמכשירים כוללים תכונות ותוספות מדהימות כמו למשל היכולות לשלוט על הטמפרטורה בחדר התינוק או אפילו הפעלת מוזיקה מרגיעה שתעזור להחזיר את התינוק לישון. תכונות אלו אכן נחמדות להפליא, אך יש תכונות מהותיות יותר שחשוב שיהיו בכל מכשיר ואותן יש לבחון כאשר עורכים השוואה בין סוגים שונים של מכשירים.

 • סוללות נטענות – כדי שלא תצטרכו לקנות סוללות כל כמה ימים.
 • טכנולוגיית DECT – מבטיחה שיגיע אליכם הצליל הברור ביותר דרך המכשיר.
 • ניידות – בחרו מכשיר הכולל צג נייח בחדר התינוק ומקלט נייד עבורכם.
 • טכנולוגיית וידאו לראיית לילה – כדי שתוכלו לבדוק את התינוק גם בחדר חשוך.
 • מסנני הפרעות קול ווידאו – תכונות שיעזרו לסנן רעשי רקע.
 • הפעלת צליל – מכשיר שמפעיל את הצליל רק כאשר התינוק בוכה או משמיע קול.
 • מחוון צליל מואר – כך תוכלו לפקח על התינוק באופן חזותי גם כאשר המכשיר מושתק.

שאלות שיש לשאול לפני שקונים

כל תינוק הוא שונה, כל אמא שונה וכל בית שונה ולא כל דגם יתאים לכל בית. לכן עליכם לחשוב על הצרכים שלכם ועל כל התכונות אשר יציעו את מרב הנוחות והפתרון הכי מתאים לבית שלכם ויעזרו לכם לגדל את התינוקות הקטנים בבטחה:

 • מה השימוש של המוניטור ולכמה מקלטים את זקוקים?
 • מה טווח האיתות לו תזדקקו?
 • מה איכות השמיעה והצליל?
 • כמה זמן תשתמשו במוניטור?
 • היכן התינוק יישן בלילה?
 • מה התקציב שעומד לרשותכם?
 • מהי מדיניות ההחזרות של החנות?

מלבד השאלות הנכונות, מומלץ מאוד לקבל טיפים והמלצות מהורים שישתפו בחוויות שלהם על מנת שתוכלו להגיע לבחירה הנכונה ביותר. כמו כן לאחר הקניה הקפידו להשתמש במכשיר בבטחה: הרחיקו כבלים, שימו את המכשיר על משטח ישר ולא במיטה, אל תטעו לחשוב שהוא מהווה תחלופה להשגחה וזכרו שהוא אינו מהווה אמצעי הגנה מפני מוות בעריסה.

טוען...