איך להפוך את ההנקה לקלה בטוחה ומהנה | דוורון מוצרי תינוקות

חווית ההנקה תעניק לך שלווה ובטחון לאורך זמן, תחזק את חווית האימהות, ותשמר את הקשר הייחודי שנוצר בינך לבין תינוקך.

כדי להניק בהצלחה את באמת לא זקוקה לדבר מלבד התינוק שלך והחזה שלך. עם זאת הנקה אינה תמיד קלה ולפעמים את תזדקקי למעט עזרה בדרך. מלבד שמירה על טלפון של יועצת הנקה בהישג יד, כדאי להצטייד גם במוצרי הנקה. חלק מהמוצרים פשוט הופכים את ההנקה לקלה ופשוטה יותר, אחרים לא פחות מחיוניים ואפשר לפנות אליהם כאשר נתקלים באתגרים בהנקה. כפי שבוודאי שמת לב ישנם אינספור מוצרים שמיועדים להנקה שם בחוץ, אנו כאן כדי לעשות לך מעט סדר עם הפריטים השימושיים מכולם.

כרית הנקה

במהלך ההנקה הידיים לא פעם מתעייפות מאחזקת התינוק, מה גם שלא תמיד קל לשמור עליו באותה התנוחה באופן עקבי. כרית הנקה יכולה לעזור לך מאוד בכך שמרימה וממקמת את התינוק בתנוחה ובגובה הרצויים. כרית הנקה עשויה גם להפחית את כאבי הגב, הצוואר והזרועות ולהפוך את ההנקה לקלה יותר עבורך. לא פעם כרית ההנקה גם תעזור לך לתמוך בגוף שלך בדרך כזו או אחרת במהלך ההריון ולקראת הלידה. ישנם דגמים שונים של כריות הנקה וגדלים שונים, ובניהן גם כרית גוף הנותנת מענה רב תכליתי לגופך בזמן ההריון ולאחר הלידה.

מומלץ לבחור בדגם לא קשה ולא רך מדי, אלא בכאלה שמיוצרות מחומר שתומך בתנוחות שונות ומגוונות. ניתן למצוא כריות שמתאימות בגודלן וצורתן לתנוחת ההנקה. הכריות מספקות לתינוקך תמיכה מרבית ויציבות בעת ההנקה. כמו כן הכריות רכות מאוד ומספקות לתינוקך את מקסימום השלווה, הנוחות והאינטימיות.

חזיית הנקה תומכת

בזמן ההנקה השדיים שלך ירגישו מאוד מלאים וכבדים, במיוחד בשבועות הראשונים. חזיית הנקה טובה ואיכותית יכולה לספק לך תמיכה ונוחות מרבית. בנוסף עיצובן של חזיות הנקה מותאם להנקה כך שלא צריך להוריד אותן במיוחד כדי להניק, מה שהופך את הגישה של התינוק אל השד להרבה יותר פשוטה ונוחה. חזיית הנקה איכותית תעזור לתמוך בשדיים שלך ולמנוע כאבי גב וכתפיים. עם זאת חשוב לבחור בדגם שיספק את התמיכה הרצויה אך שלא ילחץ מדי על מנת שלא לגרום לדלקת או לכאבים.

רפידות הנקה

רפידות הנקה הן מוצר מאוד נחוץ בחודשים האחרונים לאחר הלידה. הן דומות לתחבושת אך צורתן עגולה והן סופגות את החלב שדולף מהשדיים. למרות שלא כל הנשים דולפות, דליפת חלב מאוד שכיחה, במיוחד בחודשים הראשונים לאחר הלידה ועד שכמות החלב תתאזן. רפידות הנקה כל כך נחוצות ולו רק בגלל שאת יכולה לדלוף בכל שעות היום וללא התראה מוקדמת, תופעה טבעית שעלולה להוביל להמון אי נעימות. באפשרותך לרכוש רפידות הנקה חד פעמיות ולזרוק אותן לאחר השימוש, ורצוי שבתחילת הדרך תערכי עם כמות גדולה יחסית.

משאבות הנקה

משאבות הנקה עוזרות לך לשאוב חלב וניתן להשתמש בהן כדי להאכיל את התינוק כשאת אינך נמצאת, להגדיל את אספקת החלב או להגדיל את המעורבות של אנשים אחרים בטיפול בתינוק. שאיבת חלב גם עוזרת לך לספק חלב לתינוק אם הוא עדיין מאושפז בבית החולים כמו במקרה של פגים לדוגמה או כשאת צריכה כבר לחזור לעבודה. ישנם סוגים שונים של משאבות הנקה, כאשר הבחירה תלויה בכמות החלב שעליך לשאוב ובמידת התדירות. אם עליך לשאוב רק מדי פעם משאבה פשוטה בהחלט תספיק, אם עליך לשאוב בתדירות גבוהה יותר משאבת חלב מקצועית ואיכותית תהיה הכרחית. בשוק ניתן למצוא מגוון רחב של משאבות חלב: ידניות, חשמליות, דו צדדיות, ולך יש אפשרות בחירה לפי הצרכים והנוחות שלך.

מוצרים נוספים

מלבד המוצרים הבסיסיים ישנם גם כמה מוצרי נלווים אך חשובים לא פחות. אם את שואבת חלב תזדקקי גם לכלי אחסון ושקיות. מוצרים אלו מיועדים לעמוד בהקפאה ויכולים לאחסן את החלב שלך בבטחה לפרקי זמן ארוכים. מוצר נוסף שתזדקקי לו הוא משחה לפטמות. פטמות כואבות הן חלק בלתי נפרד מההנקה, במיוחד בשלביה הראשונים, ומשחות יכולות להועיל עד מאוד, לשמור על לחות ולהרגיע פטמות סדוקות, יבשות וכואבות. ישנם סוגים שונים של משחות לפטמות כאשר משחות על בסיס לנולין הן בין הנפוצות.

לסיכום בעזרת המוצרים הנכונים תוכלי להסתגל להנקה ביתר קלות ולהפוך אותה לכמה שיותר פשוטה, קלה וחווייתית.

טוען...