בטיחות בבית - איך להפוך את הבית למקום מוגן עבור תינוקות ופעוטות | דוורון מוצרי תינוקות

בבית שאינו מותאם לילדים יש המון סיכונים פוטנציאליים, אך אתם יכולים לשמור על ילדיכם בטוחים על ידי הבנת הסיכונים הקיימים ומניעתם. יש לציין שהבנת סיכונים זהו תהליך שיש לבצע אחת לתקופה, מכיוון שילדים גדלים, היכולות שלהם משתכללות ולכן גורמי הסיכון גם כן משתנים בהתאם. כתוצאה מכך יהיה עליכם להתאים את הבית לילדים ולהפוך אותו למקום יצירתי ובטוח לשחק בו ולחקור.

המוצרים הבאים יעזרו לכם להפוך את סביבת הבית ליותר בטוחה עבור פעוטות וילדים, אך יש לציין שמוצרים אילו אינם פוטרים אתכם מהשגחה והתינוק חייב תמיד להימצא תחת השגחת אדם מבוגר. השילוב בין המוצרים הקיימים לבין השגחת מבוגר הוא המפתח לסביבה בטוחה.

אינטרקום ומוניטור

אינטרקומים ומוניטורים עוזרים לכם להשגיח על התינוקות הקטנים גם כשהם ישנים, והם שימושיים במיוחד כאשר אתם לא נמצאים איתם באותו החדר. כיום המכשירים הקיימים מאוד מתקדמים וישנם מוניטורים שניתן לסנכרן עם המחשב הביתי או עם הטלפון הנייד ולשמור על התינוק מכל חדר אחר בבית וגם מחוץ לבית. ישנם סוגים שונים של מוניטורים ואינטרקומים החל בסוגים פשוטים שמשדרים קול ועד סוגים יותר מורכבים שמשדרים גם תמונה על צג וידאו. בעת הבחירה מומלץ שלא להתפשר על גובה התדר, על התראת סוללה ועל חיבור רשת אלחוטית, כך שהשימוש יהיה בטוח יותר לתינוק ומרגיע יותר עבור ההורים.

שער בטיחות

בתחילת דרכם תינוקות קטנים אינם זזים הרבה אולם ככל שהם גדולים כך טווח התנועה שלהם גדל והם חוקרים אזורים שונים ברחבי הבית. אם התינוקות הקטנים שלכם התחילו לזחול או אפילו ללכת ומגיעים לאזורים שמסכנים אותם (כמו למשל גרמי מדרגות, המטבח, קמין וכדומה) מומלץ שתרכשו שער בטיחות ותמנעו את הגישה למקומות הללו עבור התינוקות שלכם. שערי בטיחות מספקים שקט נפשי להורים והם מגיעים במספר דגמים ועיצובים, כך שכל אחד יכול לבחור את הדגם שעונה על צרכי הבטיחות הנדרשים לו. ישנם דגמים שמותקנים באמצעות לחץ בין קירות, אחרים דורשים הברגה וישנם דגמים שעומדים באופן עצמאי ותוחמים שטח מוגדר סביב התינוק. בחירת השער צריכה להיעשות בהתאם לצרכים הספציפיים של השימוש.

אביזרי בטיחות בבית

שמירה על בטיחות תינוקות ופעוטות זהו נושא חשוב שבא לידי ביטוי בדרכים שונות ומגוונות. תינוקות קטנים מאוד סקרנים ולעיתים הסקרנות הזאת עלולה לגרום לפציעות כאלו ואחרות ובמקרי קיצון גם לסכן חיים. היות ולא תמיד אפשר להסתכל על התינוק בכל רגע נתון ולעיתים דעתנו מוסחת, חשוב לצייד את הבית באביזרי בטיחות מתאימים. אביזרי בטיחות יקנו לנו שקט נפשי וישמרו על הפעוטות כמה שיותר בטוחים.

בין האפשרויות שעומדות לרשותכם:

  • כיסויים לשקעים חשמליים – מונעים מילדים קטנים לדחוף את האצבעות שלהם לתוך שקעי חשמל ולהתחשמל. כיסויים אלו מאוד בטיחותיים שכן ניתן להסיר אותם רק באמצעות מפתח מיוחד.
  • מעצורים לדלת – מעצור לדלת מונע מאצבעות הילד להילכד בדלתות הבית, הוא פשוט וידידותי לשימוש והתקנה ומתאים לרוב סוגי הדלתות.
  • מגן מיטה – מגן מיטה זהו מוצר שמתאים לשימוש במיטות מעבר, מיטות קומתיים או מיטות נוער והוא נועד כדי למנוע את נפילת התינוק בעת השינה. מגן מיטה מתחבר לבסיס המיטה ומעניק להורים שנת לילה שקטה.

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים מוצרי בטיחות?

כאשר בוחרים מוצרי בטיחות לבית חשוב מאוד לוודא שקונים מיצרן בעל שם בתחום ולו מוניטין רב. כמו כן כדאי לבדוק שלמוצר שבוחרים יש אחריות, ושהוא עומדים בכל תקני הבטיחות הנדרשים. בנוסף המוצרים שבוחרים צריכים להתאים לצרכי השימוש, זאת תוך הבנת הסיכונים הקיימים בכל חללי הבית השונים.