איך בוחרים משאבת חלב חשמלית VS ידנית? | דוורון מוצרי תינוקות

אימהות רבות בוחרות להניק את התינוקות שלהן, וכשזו הבחירה, צריך שתהיה משאבת חלב בסביבה. את המגוון הרחב של משאבות חלב שקיים בשוק אפשר לחלק לשני סוגים עיקריים, משאבות חשמליות ומשאבות ידניות. והאמת, שלא בטוח שתדעו איזה סוג של משאבת חלב עדיפה, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שלכם.

כדי להחליט איזו אופציה עדיפה, משאבת חלב ידנית או משאבת חלב חשמלית, עליכם להתייחס לכמה גורמים חשובים. הראשון, הוא תדירות השאיבה.

תדירות השאיבות

יש אימהות שמתכננות להניק את התינוקות שלהן סביב השעון והן לא מחכות להיפרד מהפלא החדש שהגיח אל חייהן, לכן הן לא ישאבו בתדירות גבוהה למדי. נשים שלא מתכוונות לשאוב כל יום, יכולות בהחלט להסתדר עם משאבה ידנית. לעומתן, יש נשים שמתכננות לחזור לעבודה מיד בתום חופשת הלידה והן ישאבו חלב לפחות פעם ביום, אם לא יותר. עבורן, משאבת חלב חשמלית חוסכת המון זמן ובעזרתה יוכלו למלא את בקבוק החלב הרבה יותר מהר.

בחירה בסוג כזה או אחר תלויה לא פעם בתדירות השימוש. אם הכוונה היא להשתמש במשאבה כמה שפחות, לא צריך להשקיע בקניית משאבה חשמלית ולהיפך, אם מתכננים לשאוב הרבה, זאת ללא ספק תהיה השקעה משתלמת.

מה התקציב?

אצל הרבה אימהות המחיר הוא השורה התחתונה והא זה שיכריע מה יהיה סוג המשאבה שיקנו. נשים בעלות מגבלת תקציב אולי יעדיפו שלא להשקיע במשאבה חשמלית ויחפשו אחרי חלופה זולה יותר, גם אם מתכננות לשאוב על בסיס יומיומי.

אם זה המקרה, יש סוגים שונים של משאבות ידניות שיוכלו להיות לעזר רב, וכדאי לעשות שיעורי בית כדי לבחור את הסוג הנוח ביותר לשימוש. על המשאבה להיות איכותית מספיק כדי למלא את המטרה שעבורה הומצאה ולעזור להפיק כמות מספקת של חלב.

אם אין מגבלה תקציבית, משאבה חשמלית היא בהחלט השקעה טובה. יש להן כל מיני מנגנונים שמחקים את יניקת התינוק ולכן שאיבת החלב באמצעותן הרבה יותר אפקטיבית. הן חוסכות זמן יקר, ומאפשרות לאחסן כמות גדולה יותר של חלב לעת צרה.

ניידות

ניתן בהחלט לארוז משאבות חשמליות ולקחת אותן לחופשה או ליום עבודה. אך הן פחות ניידות בהשוואה למשאבת הידניות. המשאבות הידניות בדרך כלל קטנות יותר, קלות יותר ופשוטות יותר לניקוי. בנוסף, אפשר להשתמש בהן גם אם אין בסביבה שקע חשמלי, מה שלעיתים מגביל יותר במשאבה חשמלית. המשאבות הידניות לא מרעישות וכך אפשר לשאוב בדיסקרטיות גם במקום העבודה.

אם הכוונה לשאוב כמות גדולה יותר של חלב, משאבה חשמלית תהיה בחירה טובה וכיום יש הרבה משאבות חשמליות שקל ממש לארוז ולקחת אל הדרך. רובן מגיעות גם עם תיקי נשיאה, מה שמאפשר לארוז את כל הציוד במקום אחד ולשמור עליו נגיש.

גם כאן, זו שאלה של תדירות, בין אם בכמות הנסיעות ובין אם באופי שלהן.

למה לא גם וגם?

המון נשים מחליטות שלא להחליט ופשוט לשלב בין העולמות. יש פעמים שבהן משאבה ידנית תהיה הפתרון, ובפעמים אחרות דווקא הגרסה החשמלית תיתן את המענה היותר נכון. אם בכל זאת רוצים לבחור, לפני שבוחרים אחת, מומלץ לבדוק מקרוב את אורח החיים, את גודלו של התקציב ואת צרכי השימוש. אפשר לדבר עם בני משפחה או חברה קרובה שיש להם ניסיון עם משאבת חלב, לעיתים אימהות מנוסות יהיו המקור הטוב ביותר לטיפים בסוגיית מה עובד ומה לא.

פגים או תאומים

משאבות חשמליות יהיו בחירה טובה יותר כאשר מדובר באימהות לפגים או לתאומים. אימהות שצריכות לשאוב הרבה חלב, יפיקו הרבה יותר ממשאבה חשמלית, ובמקרה הספציפי הזה גם מומלץ לבחור במשאבה כמה שיותר מקצועית, שתפיק מקסימום חלב במינימום זמן. במקרה של אימהות לתאומים (או יותר), או אימהות לפגים אין שום מקום לספק, משאבה חשמלית תהיה אפקטיבית יותר.

אל תתביישו להתייעץ

מלבד שני הסוגים העיקריים, ידני וחשמלי, משאבות החלב נבדלות בעיצוב, במותג, ביעילות, באופן השימוש, בשיטת הפעולה ועוד. עליכם לבחור את המשאבה המתאימה ביותר לצרכים שלכם ולסדר גודל התקציב שעומד לרשותכם. אם מתקשים, אפשר בהחלט להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום המוצרים לאם ולתינוק כדי לקבל המלצה והכוונה לגבי בחירה נכונה של משאבת חלב. ובכל מקרה, לא משנה באיזו משאבה בוחרים, כדאי להיעזר ביועצת הנקה כדי שתעזור להפיק את המרב מהמשאבה.

טוען...